ZAPRASZAMY NA:

TANIEC TOWARZYSKI

Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych według naszego autorskiego programu opracowanego w oparciu o światowy program taneczny, doświadczenia zdobyte na kongresach nauczycieli tańca, oraz na turniejach i pokazach tanecznych pozwoli każdemu bez trudu przyswoić arkana wiedzy i umiejętności tanecznych.

Program zajęć

Program kursu tańca towarzyskiego dla dorosłych obejmuje tańce standardowe, latynoamerykańskie i dyskotekowe w formie użytkowej, poznanie których pozwoli każdemu świetnie bawić się i odnaleźć na balu, dyskotece, weselu oraz każdej innej imprezie tanecznej.

Zajęcia tańca towarzyskiego dla dzieci i młodziezy mają na celu przygotowywanie do rywalizacji sportowej na Turniejach Tańca Towarzyskiego . Realizowany jest wiec program obejmujący te tańce w zakresie , który pozwala odpowiednio do tego przygotować .

133300_489495254418202_1132659771_o[1].jpg
RODZAJ ETAPU ILOŚĆ STOPNI CZAS TRWANIA
(miesiące)
ILOŚĆ ZAJĘĆ TYGODNIOWO
(godzina lekcyjna)
Podstawowy 2 2 2 (+ 4 wprawki taneczne - dorośli)
Sprawdzenie umiejętności
Średniozaawansowany 2 2 2 (+ 4 wprawki taneczne - dorośli)
Egzamin taneczny
Zaawansowany 2 2 2 (+ 4 wprawki taneczne - dorośli)
Egzamin taneczny
Grupy Klubowe (hobby) 2 + 4 wprawki taneczne
Pary Turniejowe (sport) 2 x 2 + practice
foto_2.jpg

Zajęcia w ciągu całego kursu prowadzone są zgodnie z metodyczno - dydaktycznymi zasadami nauczania, a szczególnie z zasadą stopniowania trudności, czyli tak, aby każdy bezstresowo nauczył się i miał z tego zadowolenie. Etap podstawowy jest wiec prowadzony w takim tempie aby każdy mógł dobrze opanować taneczne podstawy stanowiące fundament edukacji tanecznej, a od poziomu średniozaawansowanego zarówno tempo zajęć jak ich intensywność wzrasta. Po egzaminie tanecznym (grupa zaawansowana) istnieje możliwość zdobywania kolejnych szlifów tanecznych, poznawania nowych figur oraz kształcenia dalszych technik tanecznych, dzieci i młodzież w grupie – PARY TURNIEJOWE (sport), dorośli w GRUPIE KLUBOWEJ (hobby) lub PARY TURNIEJOWE (sport).

foto_3.jpg

Nauka prowadzona jest zarówno w grupach jak i indywidualnie

Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych:

 • klub przedszkolaka 5-6 lat
 • dzieci młodsze 7-9 lat
 • dzieci starsze 10-12 lat
 • młodzież 13-17 lat
 • dzieci i młodzież
 • młodzież i dorośli
 • dorośli powyżej 18 lat

POPULARNE TAŃCE TOWARZYSKIE

 • Samba (Disco-samba)
  Korzenie samby należy szukać w Afryce. Jej charakterystyczny rytm został przeniesiony wraz z ludźmi w okresie niewolnictwa do Brazylii. Muzyka jest bardzo rytmiczna, pełna polotu i fantazji. Samba została uznana za narodowy taniec Brazyli, do festiwalu samby w Rio de Janeiro ludność przygotowuje się przez cały rok.
 • Rumba
  Rumba kubańska jest to taniec, który powstał pod wpływem pieśni i tańców niewolników afrykańskich, przywiezionych z "czarnego lądu" na Kubę. Jest tańcem widowiskowym, pełnym gwałtownych, wijących ruchów ramion i bioder. Jest tańcem z wyraźnym podtekstem erotycznym.
 • Cha-cha-cha (wym. cza-cza-cza)
  Cha-cha-cha jest tańcem pełnym radości i zabawy, szczególnie popularnym wśród młodzieży. Ma stosunkowo krótką historię - tańczy się go od lat pięćdziesiątych. Muzyka cha-cha-cha powstała w wyniku oddziaływania jazzu i swinga na rumbę kubańską.
 • Salsa
  Salsa jest dynamicznie rozwijającym się nurtem. Dzięki temu, iż jest to taniec improwizowany każdy ma szanse opowiedzieć w nim inną historię i wyrazić własne uczucia. Muzyka w salsie charakteryzuje się różnorodnością stylów: od klasycznych ludowych utworów przez jazzowe interpretacje aż do nowoczesnych dyskotekowych przebojów i hiphopowych aranżacji.
 • Swing, (Disco-swing) 
  Swing, Dico-Swing ( 2/1 , Disco-Fox, Disco-Hustle) jest tańcem uniwersalnym tańczony w wolnym, średnim i szybkim tempie, w rytmie 4/4, rzadziej 2/4, wesołym i bardzo chętnie tańczonym przez młodzież oraz z jednakowym entuzjazmem przez dorosłych. Widać w nim wpływy Foxtrota, Salsy, Samby. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Tak samo jive, którego pierwowzorami był swing oraz akrobatyczny jittbearg.
 • Rock and roll
  Rock and roll, to przede wszystkim termin odnoszący się do muzyki, powstałej w połowie lat pięćdziesiątych z połączenia pewnych cech bluesa i western country. Rock and roll posiada wiele interpretacji tanecznych. To szaleństwo taneczne ogarnęło cały świat, podbijając serca przede wszystkim młodzieży. Taniec ten wymaga dużej sprawności, sprężystości i wprawy. Tancerze muszą być niezwykle zgrani, aby każdy ruch wykonywany w szybkim tempie był płynny i bezpieczny.
 • Walc angielski
  Walc angielski jest tańcem wolnym, romantycznym, ruchowo-przestrzennym, tańczonym po liniach ukośnych. Jego poprzednikiem był szybki walc wiedeński i wolny boston. Angielscy nauczyciele obserwując różne style taneczne opracowali własny styl taneczny, który do dziś zachwyca swoim pięknem, naturalnością ruchu i elegancją.
 • Walc wiedeński
  Walc - zwany "królem tańców" pochodzi z południowych Niemiec. Jego korzenie sięgają XII wieku. Prawdziwy rozkwit i triumf osiągnął w epoce Romantyzmu - na dworze cesarskim w Wiedniu. Tańczyły go chętnie wszystkie warstwy społeczne. Jest to taniec wirowy, tańczony na "trzy pas" lub na "dwa pas".
 • Tango
  Tango jest wytworem wielu narodów, ras, różnych warstw społecznych. Tańczone najpierw w portowych knajpach przez marynarzy i prostych robotników, trafiło do salonów, na parkiety eleganckich nocnych lokali, stając się jednym z największych szaleństw tanecznych XX wieku.
 • Fokstrot
  Fokstrot jest tańcem opartym na naturalnym sposobie poruszania się. Tańczony jest do muzyki w rytmie parzystym, w wolnym, średnim i szybkim tempie. Jest najbardziej uniwersalnym ze wszystkich tańców, tańczy się go z przyjemnością w każdym wieku. Wpływa relaksująco i odprężająco na cały organizm.
 • Quickstep
  Szybka odmiana fokstrota, tryskająca energią, odmiennym stylem i charakterem, pełen radości życia - podskoki, kroki biegowe, szybkie zmiany kierunku, figury obrotowe i progresywne.
 • Polka
  Czeski taniec ludowy, wesoly i bardzo skoczny, tańczony w rytmie 2/4, zaadoptowany także w Polsce i we Włoszech. Powstał w 1. poł. XIX w. w Czechach. Zyskał popularność jako taniec salonowy.
 • Blues
  Blues (z angielskiego - troski, rozterki), negroamerykański gatunek pieśni solowej, silnie związany z balladą brytyjską. Wykształcił się w 2. połowie XIX w. Taniec w rytmie na 4/4 w wolnym tempie i balladowo-melancholijnym charakterze.
Copyright ® 2008 www.awangarda.katowice.pl